WYNIKI DYKTANDA O NIEPODLEGŁEJ

W tym roku z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole podjęte zostały rożne inicjatywy.

W dniu 10 listopada po raz pierwszy zorganizowane zostało „Dyktando o Niepodległej”. Wzięło w nim udział 26 uczniów z następujących klas: 1a, 1c, 1d, 2a, 2c, 2d, 3a, 3c, 3d, 4a, 4b, 4c, 4d. Zabrakło jedynie uczniów z klas 1b, 2b i 3b, ponieważ wyjechali na wycieczkę w Bieszczady.

Czy było łatwo? Opinie uczestników były różne.

Oto fragment dyktanda: „Na co dzień w chaosie spraw koniecznych i nie do końca ważkich ni stąd, ni zowąd umyka nam atmosfera walki o niepodległość. Warto by ponownie uświadomić sobie, że Józef Piłsudski, Józef Haller, Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski siłą woli, taktycznym działaniem, hartem ducha i sztuką dyplomacji osiągnęli wiele. Już walczący w Legionach Polskich we Włoszech mieli świadomość, że nicnierobienie, czyli próżniactwo nie przynosi żadnych znaczących efektów”.

Z dyktandem najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Josef Waz – kl. 2a

II miejsce – Justyna Antolec – kl. 1a

III miejsce – Julia Wastag – kl. 1c

Zwycięzcom gratulujemy!

Pani Alicji Bocheńskiej – Szarocie dziękujemy za opracowanie treści dyktanda, a Panu Grzegorzowi Groniowi za wsparcie i cenne sugestie, jako historyka.

Młodzieży dziękujemy za udział.

Za rok zapraszamy na kolejną edycję!