WIOSENNY PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW

Sportowcy od Św. Kingi udowodnili kolejny raz, że nie brak im różnorodnych talentów!

W dniu 24 lutego br. społeczność uczniowska IV LO Sportowego w Nowym Sączu obchodziła Święto Szkoły. Z tej okazji zorganizowana została już piąta edycja Wiosennego Przeglądu Młodych Talentów. Ponieważ nasza szkoła działa pod patronatem Akademii Nauk Stosowanych (stara nazwa PWSZ) imprezę udało się zorganizować w pięknie odnowionej Sali Widowiskowej tej uczelni. Zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami obejrzała 19 występów. Na scenie prezentowali się uczniowie, którzy zachwycili swoimi występami w następujących kategoriach: wokalnej, ludowej, instrumentalnej, literackiej, tańcu sportowym i autoprezentacji multimedialnej. To była prawdziwa uczta dla ucha – świetnie wykonane utwory a wśród nich również na ludową nutę. Wielkie emocje wzbudził występ pole dance i breakdance. Publiczność nagradzała wszystkich gromkimi brawami. Zdjęcia częściowo oddają klimat imprezy.

Ostateczny werdykt wydało jury konkursowe w składzie: p. Magdalena Cięciwa, p. Anastazja Plechta, uczennica EmiliaHubar (klasa 3a) i uczeń Krystian Zawiślak (klasa 1a).

Oto wyniki:

KATEGORIA WOKALNA

1. Julia Wincenciak 4d „Dłoń”

2. Agnieszka Miczulska 4a „Love in the dark”

3. exaequo

Dominika Stabrawa 3d „Anyone”

Oskar Stachoń „Po prostu kochaj mnie”

4. Kamila Zaremba 1a „Znak”

5. Edyta Mordarska gościnnie „Buka”

KATEGORIA WOKALNA DUETY

1. Dominika Stabrawa i Natalia Węgrzyn 3d „Ty tylko mnie poprowadź”

KATEGORIA WOKALNA LUDOWA

1. Kapela Gorce: Joanna Jagieła, Maja Jagieła, Justyna Antolec, Zuzanna Gołdyn i Paulina Czajka „Bez zielona jare zytko”

KATEGORIA INSTRUMENTALNA

1. Kinga Hebda 1c Gitara elektryczna – „Zawsze tam gdzie ty”

2. Hubert Dąbrowski 1d Perkusja – Goo goodolls

3. exaequo

Edyta Mordarska gościnnie Skrzypce –„Dear Theodosia”

Kapela Lipniczanie Patryk Waniołek – kontrabas

Sławek Żarowski, Maciej Brudziński, Kinga Nosal, Grzegorz Jeliński IV. Kapela Gorce

KATEGORIA LITERACKA

1. Agnieszka Mikulec 4d „Przesłanie Pana Cogito”

2. Anna Zaczyk 1a „Pierwsza fotografia Hitlera”

KATEGORIA TANIEC SPORTOWY

1. Paulina Citak 4a Pole dance

2. Arkadiusz Zieliński 2d Breakdance

KATEGORIA AUTOPREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Oliwia Pasoń 1a Gimnastyka akrobatyczna

Piotr Biernat 1c Kajakarstwo

Dyrektor szkoły Andrzej Potoniec wszystkim uczestnikom wręczył atrakcyjne nagrody – dyplomy, karty podarunkowe, karty podarunkowe na kręgle i do SPA. Podziękowania w postaci pięknych Statuetek złożył również na ręce p. Ewy Albrzykowskiej i p. Kingi Kędry, które profesjonalnie przygotowały całość przeglądu.

Dla publiczności przygotowana została niespodzianka w postaci loterii szczęśliwego numerka, a właściwie 4 numerków! Szczęśliwcami do których trafiły wejściówki na kręgle okazali się uczniowie z klasy 1b, 2a, 2b. Dyrektor wraz panią Pauliną Mułką (opiekun samorządu uczniowskiego) podsumowali szkolny konkurs i wręczyli nagrodę za Walentynkową najpiękniejszą kartkę i życzenia, która trafiła do Dominiki Stabrawy z kl. 3d.

Serdecznie dziękujemy za ich ufundowanie Radzie Rodziców i Hotelowi Beskid. Dziękujemy gospodarzom za współpracę i gościnność.

Słowami: „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają” już zapraszamy Was na kolejną edycję!

« z 2 »