Dla uczniów

TYDZIEŃ LOGICZNEJ GRY TETRIS

Znamy tegorocznych laureatów konkursu  

W dniach od 25.09 do 01.10 2023r w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje  

w grze komputerowej w klasach 1-2-3 4LO  na zajęciach informatycznych. 

Dokumentacja na  pulpitach uczniów naszej szkoły 

I miejsce  uczeń 2D  Dąbrowski  –  zdobyto 208 966 punktów  

II miejsce uczeń 2C Walczak       – zdobyto 131 250 punktów 

III miejsce uczeń 3C  Szewczyk   – zdobyto 136 083 punktów 

Zwycięzcom gratulujemy!!! 

Poniżej wyniki IV FINAŁU  z Warszawy.  

Wyniki w tabelce.  

Uczniom gratulacje. 

Kto wymyślił “Tetrisa”? 

Tetris – w tę grę grał prawie każdy. Na świecie kupiło ją     170 mln ludzi. Kto by pomyślał, że powstała w samym środku zimnej wojny za żelazną kurtyną./ ZSRR/ 

Raczej każdy Polak około czterdziestki zna prostą, elektroniczną grę „Nu pagadi!” opartą na legendarnej kreskówce „Wilk i zając”, sztandarowym dziele radzieckiej kinematografii dziecięcej.  Gra polegała na sterowaniu za pomocą czterech przycisków wilkiem zbierającym do koszyczka jajka z czterech różnych grzęd. Początkowo spadały one pojedynczo i wolno, z czasem coraz szybciej. Charakterystyczna grafika i dźwięk tej prostej gry zapadały w pamięć. 

„Nu pagadi” i inne mniej znane gry z tej serii, np. „Mikki-maus” (gdzie jajka zbierała Myszka Miki), „Żółwie Ninja”, „Tajemnice Oceanu” (gdzie należało przyciskami unikać macek wielkiej ośmiornicy), „Wesoły Kucharz” (który zamiast jajek łapał na patelnię rybki i kiełbaski), były częścią radzieckich konsoli Elektronika IM skopiowanych w dużej mierze z podobnej japońskiej Game & Watch firmy Nintendo. Wśród gier na konsoli IM z 1984 r. była też ta polegająca na układaniu klocków różnych kształtów. 

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI  – link