Zdjęcie szkoły z lotu ptaka

Święto Szkoły

Czy rok szkolny musi być nudny? Niekoniecznie. Są takie dni, kiedy uczniowie mogą uwolnić się od szkolnych ławek. I tak właśnie było 5 marca, kiedy to obchodziliśmy Święto Szkoły. Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele MBN. Ksiądz Andrzej Faron, jak zawsze, przekazał słowa otuchy, które dodały sił do dalszej pracy.
Następnie w sali im. R. Sichrawy w MCK „Sokół” odbył się II Wiosenny Przegląd Młodych Talentów. Oj, działo się! Jury nie miało łatwego zadania. Śpiew, taniec, gimnastyka artystyczna, recytacja poezji i gra na instrumentach … Prawdziwa uczta dla ducha. Nad całością czuwała przemiła para konferansjerów – Paulina Kumor z kl. 2c i Damian Budnik z kl. 3b1. Druga część imprezy – Turniej Sportowy o Puchar Dyrektora IV LO Sportowego rozgrywany był na sali gimnastycznej szkoły oraz na hali sportowej MOSiR-u. Na te rozgrywki przybyły drużyny ósmoklasistów z sądeckich szkół. Zespoły rywalizowały w 4 dyscyplinach: koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna
i siatkówka. Z wielką przyjemnością oglądało się rywalizację zespołów, dla których gra to przysłowiowa „bułka z masłem”. Zmęczenie? Raczej małe, natomiast u wszystkich widoczna była siła charakteru i wola walki. I co równie istotne – gra fair play.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom artystycznego przeglądu i sportowych rozgrywek.

Wyniki Koszykówka:

10. SP 9 – II zespół

Kategoria artystyczna śpiew/recytacja

1. Agnieszka Miczulska

2. Gabrysia Bryła, Klaudia Godawska,Ewelina Ogorzały, Kinga Perla, Patrycja Janczura

3. Agnieszka Mikulec, Konrad Koszyk

4. Olga Krok

Kategoria artystyczna gra na instrumencie

1. Kacper Wojtas

2. Kacper Bulzak

3. Karolina Jagieła

Kategoria sportowa

1. Krystian Górka, Sandra Tokarczyk

1. Patryk Lipień, Gracjan Wolski

3. Ania Polańska, Wiktoria Michalik

Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, którzy zechcieli poświęcić swój dodatkowy czas i przyszli na turniej. Słowa podziękowania składamy panu Andrzejowi Zarychowi, dyrektorowi MCK „Sokół” za wynajęcie sali oraz Służbie Medycznej Stowarzyszenia Maltańczyków pod opieka ks. Andrzeja Farona za opiekę medyczna w czasie zawodów. Nagrody ufundowali: Lasy Państwowe w Starym Sączu, dział Gospodarki Leśnej, Stowarzyszenie Maltańczycy oraz Andrzej Potoniec dyrektor IV LO Sportowego.