Dla uczniów,  Informacje dla rodziców

PROGRAM PROFILAKTYCZNY GO TO DENT

Nasza szkołą przystępuje do projektu „Go to Dent – profilaktyka próchnicy” rekomendowanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Próchnica zębów i choroby dziąseł należą do najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie – dotykają aż 3.9 miliarda ludzi! W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę! Aby walczyć o zdrowie jamy ustnej uczniów szkół ponadpodstawowych, powstał projekt „Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”.

CELE PROJEKTU

Edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

Zwrócenie uwagi na fakt, że czynniki ryzyka dla próchnicy i chorób jamy ustnej związane są ze stylem życia (m.in. niewłaściwą dietą).

Wzrost poziomu wiedzy uczniów w zakresie profilaktyki próchnicy zębów, w aspekcie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych poprzez realizację profilaktycznych badań stomatologicznych.

W ramach Projektu zostaną przeprowadzone godzinne zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Będą one realizowane przez doświadczonych trenerów – lekarzy stomatologów, edukatorów zdrowotnych, specjalistów zdrowia publicznego i promocji zdrowia.

Warsztaty będą prowadzone w formule interaktywnej, angażującej lekcji – edukacji zdrowotnej, a przedstawiana tematyka jest zgodna z treściami nauczania przedmiotów takich jak edukacja dla bezpieczeństwa, biologia czy wychowanie fizyczne.