Dla uczniów

PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU TALENTÓW

17 marca br. w MCK „Sokół” w sali im. L. Lipińskiego odbył się IV Wiosenny Przegląd Młodych Talentów zorganizowany dla naszej młodzieży  z IV LO Sportowego w Nowym Sączu.

Uczniowie mogli zaprezentować się w kategorii sportowej lub artystycznej. Z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy tych, którzy zaprezentowali się w tańcu sportowym pole dance, break dance oraz tańcu scenicznym, jakim jest balet. Podziwialiśmy ich niezwykłą zwinność, skoczność, wytrzymałość i ekspresję ruchową. W ramach kategorii artystycznej uczniowie wykonali interpretację głosową wiersza Władysława Broniewskiego pt. „Ballady i romanse”, skecz na temat problemu czytelnictwa a kolejni udowodnili, że są mistrzami gry na instrumentach. Mieliśmy prawdziwą ucztę duchową słuchając, jak wykonywali utwory muzyczne na skrzypcach i akordeonie. Nie zabrakło również występów wokalnych. W repertuarze znalazły się piosenki polskie, zagraniczne, a nawet inspirowane folklorem! Nasze świetnie śpiewające uczennice przystąpiły nie tylko do rywalizacji konkursowej ale oczarowały również publiczność dodatkowym mini recitalem. Na koniec maturzyści bystrym okiem satyry spojrzeli na nasze „ciało pedagogiczne”, przypominając program artystyczny ze studniówki. Nie wypada się dużo chwalić, ale było mocno, lirycznie, zmysłowo i ekstremalnie. Nasza szkoła ceni i wspiera nie tylko sportowe zdolności! Znowu nie zawiedliśmy publiczności, która dopisała w stu procentach! Miłą niespodzianką było zaangażowanie w występ Taty jednej z uczennic, który akompaniował córce na gitarze. Wspaniały pokaz pokoleniowej łączności!

Czy impreza była udana?

Oczywiście, o tym świadczyły gromkie brawa, które z całą mocą i serdecznością publiczność uczniowska adresowała swoim koleżankom i kolegom występującym na scenie. Jury konkursowe nie miało łatwej pracy.

Cenne nagrody w postaci bonów podarunkowych Decathlon oraz bonów na kręgielnie i do SPA ufundowała Rada Rodziców oraz Hotel Beskid. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Pani Ewie Albrzykowskiej i Kindze Kędrze serdecznie dziękujemy za przygotowanie całej imprezy. Za rok znowu wyłonimy najlepsze talenty naszego sportowego liceum.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom IV Wiosennego Przeglądu Młodych Talentów!

Wyniki rywalizacji konkursowej:

Kategoria sportowa:   taniec sportowy i sceniczny

I miejsce – Arkadiusz Zieliński kl.1d – break dance

II miejsce ex aequo Paulina Citak kl.3a – pole dance Sandra Tokarczyk kl. 3d1– balet

Kategoria artystyczna: mieszana

I miejsce – Kacper Bogdański kl. 2d – recytacja tekstu literackiego

Kategoria artystyczna: gra na instrumencie

I miejsce – Aneta Sędzik- kl. 1d– gra na skrzypcach

II miejsce – Edyta Mordarska – gra na skrzypcach

III miejsce – Oskar Stachoń- kl. 2c gra na akordeonie

Kategoria artystyczna: śpiew

I  miejsce ex aequo Julia Wincenciak – kl. 3d i Agnieszka Miczulska 3a

II miejsce – duet Dominika Stabrawa 2d i  Dorota Wańczyk 3a1

III miejsce – Oskar Stachoń kl. 2c  i Zespół Kapela „ Iskra”

Zachęcamy również do obejrzenia nagrań z występów.

Wersja skrócona:

Wersja pełna:

Jak i do obejrzenia zdjęć:

« z 3 »