PODSUMOWANIE KONKURSU

Konkurs ,,Legendy polskiego sportu i turyzmu” został zaprojektowany i przygotowany z myślą o młodzieży IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego im. Świętej Kingi w Nowym Sączu. Naszym zdaniem młodzi sportowcy powinni się uczyć od starych mistrzów takich cech jak odkrywanie i realizowanie pasji w swoim życiu, wytrwałe dążenie do celu oraz nie poddawanie się w obliczu chwilowych porażek.

Wszystko to o czym tutaj mówimy zostało ukazane na przykładach 12 sportowców, zarówno współczesnych jak i tych z nieco odleglejszych czasów. Materiały do nauki zostały przekazane uczniom, którzy jak później pokazały wyniki konkursu bardzo rzetelnie uczyli się o takich ludziach, jak Robert Lewandowski, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, generał Mariusz Zaruski, Janusz Kusociński i wielu innych.

Zdecydowana większość uczestników naszego konkursu, który odbył się 1 czerwca 2021 roku zdobyła co najmniej 70% wszystkich możliwych punktów. Kilka osób przekroczyła pułap 90%.

Podsumowując konkurs był bardzo udany. Przystąpiło do niego aż 25 uczniów klas 1 i 2. Wszyscy uczniowie podeszli do tematu bardzo poważnie zmotywowani ciekawymi nagrodami i potencjalnymi ocenami cząstkowymi z historii za udział w konkursie.

Zwycięzcy :

I miejsce Julia Wincenciak  – 2D      44 pkt
Ex aequo Paulina Adamczyk-  2C     44 pkt

II miejsce Izabela Biernat – 1D          43 pkt
Ex aequo Monika Ogórek – 2D         43 pkt

III miejsce Paulina Szeptak – 2 A      42 pkt

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !