Książka kucharska IV LO Sportowego

Pisownia przepisów oryginalna dodana przez uczniów

Omlet ze słonecznikiem

Przepis:

SKŁADNIKI:

• Składniki:
  • 1 jajko
  • 2 białka
  • Mozarella light
  • Słonecznik
  • Sól
  • Pieprz

Przygotowanie:

1. Zmiksuj jajka dodaj sól i pieprz oraz startą mozarellę i wymieszaj ,
  2. Na patelnie daj trochę oliwy z oliwek ,a następnie wylej jajka na nią,
  3. Piecz 1min ,a następnie obróć i posyp słonecznikiem oraz złóż .

Zupa tajska

Pstrąg z pieca

Fit panna cotta

Dietetyczna lasagne

Deser z oreo i borówkami

Deser truskawkowo-borówkowy a’la Cinni Minnis

Składniki

– biszkopty bez cukru, bądź normalne (20g)

– Truskawki 50g

– Erytrytol

– Ser naturalny 500g

– dwie galaretki truskawkowe bez cukru

– borówki amerykańske 40g

Ratatui

Fit hamburgery i Smoothie

Sałata z warzywami i smażony kurczak

Smażony kurczak z podpiekanymi warzywami i gotowanym ryżem. Zdjęcie numer:2Produkty: Pierś z kurczaka, Świeże warzywa lub zamrożone warzywa oraz ryż

Przepis: Na początku odmrażamy warzywa z zamrażarki jeżeli są świeże to myjemy je i kroimy je w plasterki (marchew, brokuł, szparaga, kukurydza i ulubione warzywa)Smażymy kurczaka na oliwie lub na maśle i dodajemy ulubione przyprawy, smażymy do przyrumienienia w tym czasie wkładamy ryż do gotującej się wody i gotujemy od 10-15 min. Warzywa wrzucamy na patelnię do przyrumienionego kurczaka i je podpiekamy. Na końcu wszystko należy dać na talerz i cieszyć się pysznym pożywnym obiadem.

Bonus: Pyszna sałatka z warzywami  zdjęcie numer:1Produkty: Czosnek, ulubione warzywa (obowiązkowo brokuł), ser feta, kurczak, majonez ,śmietana

Przepis: Myjemy świeże warzywa i kroimy je w kostkę i wrzucamy je do miski w osobnej misce przygotowujemy sos czosnkowy z Majonezu śmietany oraz czosnku. Starty czosnek dodajemy do połączonego majonezu i śmietany i mieszamy gotowy sos wlewamy do miski z warzywami i mieszamy.

Pieczone bataty z fetą, pesto i granatem

Soczysty dorsz z warzywami i kaszą jęczmienną