Dla uczniów,  Informacje dla rodziców,  Wyróżnione

KRYZYS SYSTEMU PSYCHOLOGICZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

przesyłam link do informacji związanych z uruchomieniem całodobowego telefonu zaufania i czatu internetowego, który jest działaniem wspierającym dzieci i młodzież w obliczu kryzysu systemu psychologicznej opieki zdrowotnej. Eksperci wskazują, że sytuacja od wielu lat się pogarsza, a z badań wynika, że już co drugi nastolatek padł ofiarą przemocy rówieśniczej, co szósty się okaleczał, a aż 7 proc. przyznaje się do próby samobójczej!

Rzecznik Praw Dziecka zwraca uwagę, że w czasach pandemii problemy występują ze zdwojoną siłą. Młodzi ludzie przestają sobie radzić z izolacją wynikającą z obostrzeń związanych z koronawirusem, w tym z problemami nauki zdalnej. To wszystko sprawia, że natychmiastowej pomocy psychiatrycznej potrzebuje już ponad 600 tys. dzieci i młodzieży.

TELEFON ZAUFANIA – 800 12 12 12

Więcej szczegółowych informacji pod linkiem: