I Przegląd Młodych Talentów

W maju ruszył I Przegląd Młodych Talentów, wreszcie się udało nakłonić naszą młodzież do ujawnienia swoich artystycznych pasji. A było tego sporo, bo uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali się w recytacji klasyki, jak np. Gabrysia Waligóra zinterpretowała głosowo sonet miłosny F. Petrarki, uczestnicy śpiewali piosenki stare i nowe, tańczyli, grali i wzięli udział w konkursie plastycznym wybierając temat: ” Wiosna, wiosna, ach, to ty!” albo ” Moja wyobraźnia”. Róża Bryła zaprezentowała się w utworze Anny Jantar ” Tyle słońca w całym mieście”, a licealiści: Paulina Nowak i Kacper Bulzak wykonali w duecie polską wersję piosenki ” Alleluja” Leonarda Kohena i zdobyli serca publiczności, gdyż aplauzu nie było końca. Powiało konkursem Eurowizji, gdy Diana Sorokoletova zaśpiewała w swoim języku ojczystym. Jury obradowało w składzie: p. Agnieszka Bukała z Nadleśnictwa w Starym Sączu (jeden ze sponsorów festiwalu), p. Anastazja Plechta, p. Magdalena Cięciwa oraz uczniowie - Dominik Kociołek i Emilia Nowak. Można było również podziwiać prace licealistów na wernisażu Patryka Lipnia i Zuzanny Raszki. Pod koniec festiwalu wystąpili absolwenci naszego gimnazjum i wykonali utwory: ” Wstań” i ” Oceans”. Nad całością przebiegu czuwały p. Ewa Albrzykowska i p. Kinga Kędra. Ostatecznie zniecierpliwiona publiczność doczekała się sprawiedliwego wedyktu:

Liceum - kategoria muzyczna:

I miejsce - Paulina Nowak kl.2a i Kacper Bulzak kl. 2b1 oraz skrzypaczka Karolina Jagiełła kl. 2c

Liceum - kategoria plastyczna::

I miejsce - Patryk Lipień kl. 2c

II miejsce - Zuzanna Raszka kl. 2a

III miejsce - Nicole Kotas kl. 2a

Gimnazjum - kategoria muzyczna:

I miejsce - Dorota Wańczyk kl. 3a

II miejsce - Diana Sorokoletova kl. 3d

III miejsce – Karolina Warunek kl. 3a i Julia Szołdrowska kl.3f

Gimnazjum - kategoria plastyczna:

I miejsce - Diana Sorokoletova kl. 3d

II miejsce - Katarzyna Wiktor kl. 3c i Karolina Warunek kl. 3a

III miejsce - Patryk Cadilak kl. 3c

Wszystkim gratulujemy i czekamy na powiew Nowego Przyszłorocznego Przegląd Młodych Talentów!