Dla uczniów

BIEG FAIR PLAY 2022r.

13 września 2022r. w naszej szkole miała miejsce niezwykła akcja!

Pomogła cudowna, słoneczna pogoda! Taką sobie wymarzyliśmy na „Bieg Fair Play PKOI”! Pierwszy w naszej szkole. Już wiemy, że na stałe wpisany zostanie w kalendarz imprez….. Dlaczego?, ponieważ młodzież spisała się na medal!

Jako szkoła sportowa przystąpiliśmy do obchodów Światowego Dnia Fair Play ustanowionego w 2020r. przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. Dzień ten ustanowiony jest na 7 września.

W całym kraju Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl zachęcał do włączenia się w obchody Światowego Dnia Fair Play w dniach 7 – 14 września br. podczas lekcji wychowania fizycznego.

W tym roku postawiliśmy na trzy osobowe delegacje klasowe, choć niektóre ostatecznie były liczniejsze. Nie zabrakło kolorowego transparentu, okolicznościowych plakietek, wzorcowo przygotowanej rozgrzewki i wielkiego zapału młodzieży. Głównym koordynatorem akcji był pan Arkadiusz Buźniak

Wszystkim nauczycielom wspierającym przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy.

A oto film z naszego biegu