IV Liceum ogólnokształcące Sportowe w Nowym Sączu

Aktualności

20 marca br. odbyła się Giełda  Szkół Ponadgimnazjalnych, w których nasza Szkoła po raz drugi prezentowała swoją ofertę edukacyjną. Okazuje się, że kultura fizyczna cieszy się ogromna popularnością i bardzo wielu gimnazjalistów chce, bądź rozpocząć przygodę ze sportem, bądź dalej rozwijać się w tym kierunku. 

więcej

Pod takim hasłem 2 marca 2018 r odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. 

więcej

Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych 22.01.2018r. Licealiada Młodzieży. W zawodach udział wzięło 9 szkół. W drodze losowania szkoły zostały podzielne na 3 grupy gdzie rozgrywały mecze każdy z każdym, następnie najlepsze zespoły z grup grały w finale.

więcej
W ostatnim czasie młodzież naszego liceum dostała nowe stroje aby godnie reprezentować szkołę na międzyszkolnych zawodach... Radości było co niemiara już podczas samej przymiarki! Teraz czekamy na sportowe sukcesy! 
więcej

W ostatnim dniu nauki  2017 roku, tj. 21 grudnia obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez młodzież gimnazjalną i licealną pod kierunkiem nauczycieli. Wybór tekstów literackich dokonała p. A. Bocheńska – Szarota, o oprawę muzyczną zadbał p. W. Bacia, natomiast dekorację przygotowała p. A. Oleksy. To było iście ludowe...

więcej

21 listopada to wyjazd kl Ia, Ib i Ic do Krakowa. Najpierw wystawa w Muzeum Narodowym i obowiązkowo Dama z gronostajem, potem Wawel a na końcu Bagatela i spektakl "Boeing, boeing!" niezapomniane wrażenia..

więcej

Początek grudnia to wyjście do kina na film pt. "Najlepszy "- chyba nie ma lepszego filmu dla sportowców! Historia walki o sukces, kogoś kto nie miał żadnych szans... Było refleksyjnie. Potem relax na kreglach, wesoło, ale najlepsza i tak była droga od kina do kręgielni... i ten śnieg!!! 

więcej

Uczennica klasy 1c zdobyła trzecie miejsce w konkursie historycznym „Elity ziemi sądeckiej II Rzeczpospolitej i ich losy”. Sukces odniosła w kategorii prac pisemnych, za tekst „Roman Stramka – sportowiec i bojownik wolności”. Szósta edycja konkursu, tym razem w nowej odsłonie, odbyła się pod patronatem Instytutu Pamięci...

więcej