Wzięliśmy udział dzisiaj w  rajdzie szkolnym, tym razem na Halę Łabowską.

03.09.2018r. (poniedziałek) - rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Godzina 11:00 - Msza św. w Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu ul. Królowej Jadwigi 44 (oś. Millenium)

Godzina 12:00 - rozpoczęcie uroczystości Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Św. Kingi ul. Nadbrzeżna 77 (Gimnazjum Nr 5)

O godzinie 11:00 odbyła się msza św. w Kościele MBN poprzedzająca inaugurację nowego roku szkolnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Św. Kingi. W uroczystości wzięła udział dyrekcja szkoły na czele z Lucyną Zygmunt, młodzież gimnazjalna i licealna pod opieką wychowawców i nauczycieli, rodzice, delegacje z zaproszonych szkół sądeckich wraz z pocztami sztandarowymi oraz goście honorowi.

Patryk Lipień uczeń klasy pierwszej IV Liceum Sportowego został nagrodzony na Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  pt. „Sto lat dla Polski”.

PRÓBNA MATURA  w dniach 19-20-21 listopada 2019r.

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole okolicznościowa akademia przedstawiająca zarys historycznej świetności Rzeczpospolitej.

W dniu 2 marca 2018 r. Rektor Uczelni dr hab. inż. Mariusz Cygnar, prof.nadzw. podpisał porozumienie o objęciu patronatem IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego im. Św. Kingi w Nowym Sączu.

20 marca br. odbyła się Giełda  Szkół Ponadgimnazjalnych, w których nasza Szkoła po raz drugi prezentowała swoją ofertę edukacyjną. Okazuje się, że kultura fizyczna cieszy się ogromna popularnością i bardzo wielu gimnazjalistów chce, bądź rozpocząć przygodę ze sportem, bądź dalej rozwijać się w tym kierunku.